Houštecké hemžení jako překvapení

15/11/2023
Základní škola

Den plný aktivit, kde se stejně dobře hodila obratnost a rychlost jako schopnost racionálně uvažovat. A cíl? Pomoci stmelit nový kolektiv letošních šesťáků. 


Na tenhle den se děti z 6. tříd dlouho těšily, ale zároveň mezi nimi panovalo mírné napětí. Nikdo totiž netušil, co se na ně chystá. Učit se prý nebudou a mají přijít ve sportovním. To věděly. A také, že pro ně mají deváťáci překvapení v Houštce…


Žáci z 9. A a 9. C pod vedením Mgr. Idy Elsnerové, Mgr. Ivany Pokorné a Mgr. Kláry Sochorové připravili pro šesťáky den plný stmelovacích aktivit. Při některých bylo potřeba rychle běhat, jinde se pro změnu zklidnit a přemýšlet. Všechny aktivity měly ale jedno společné – ukázat dětem důležitost týmové spolupráce, při které každý najde své uplatnění.


Po celý den nabitý akcí provázeli každou z tříd dva žáci devátých ročníků. Byli jim průvodci, ale i staršími kamarády, na které se mohou obrátit. A ve své roli se osvědčili přímo skvěle. Dokázali perfektně odhadnout, kdy být autoritou a kdy si společně s dětmi zasoutěžit a zasmát se. Den v Huštce si tak užili všichni společně.


Šesťáci se po akci nedokázali shodnout, která aktivita se jim líbila vůbec nejvíc. Někteří nadšeně popisovali náročný boj s básničkami, jiní zase rychlý lov čísel či společný běh se svázanýma nohama. Chvilka soustředění pak přišla během únikové hry, kterou pro šesťáky připravily Alena Fričová a Petra Svobodová.


Pro děti z šestých ročníků byla tato akce první společná a je skvělé, že se tak povedla. Deváťáci děkujeme!


Připravila: Mgr. Hana Jará a redakce