Pozdrav ze školy v přírodě

30/05/2024
Základní škola

Děti ze 3.C vyměnily na pět dní svoji školní třídu na Palachovce za malebnou krajinu Krkonoš. Ze svého pobytu plného výletů, sportu a zábavy nám poslaly fotky i svoje dojmy.


Od pondělního rána 27. května, kdy se kluci a holky rozloučili u autobusu se svými rodiči mají plné ruce práce. Školu v přírodě tráví spolu s paní učitelkou Hanou Zdražilovou a paní asistentkou Gabrielou Šimkovou na chatě Eliška ve Vítkovicích. O tom, jak krásně tady je svědčí přiložené fotografie. 


Pod olympijskými kruhy v srdci Krkonoš 

O program se dětem mimo pedagogů starají také odborní instruktoři a téma pobytu zní “Pod olympijskými kruhy”. Malí sportovci se tak trénují v běhu, skoku do dálky či fair play. A překrásná krkonošská krajina je k takovým aktivitám přímo ideální. Zdejšími kopci jsou všichni doslova nadšení, možná proto, že u nás v Polabí jsou vrcholky poněkud nedostatkovým zbožím. Mimo sestupů a výstupů si pochvalují výborné jídlo a krásnou chaloupku, ve které jsou ubytování. Konečně, své dojmy nám sami poslali a to úplně všichni. Vybrali jsme jich pár …  


Filip: ‚‚Nejlepší bylo, jak jsme šli z kopce dolů. Do kopce už ne‘‘! 


Emma: ‚‚Nejvíc se mi tu líbí spaní a přes den hraní‘‘. 


Marek /přezdívaný Krakonoš/: ‚‚Našel jsem tady kousek Krakonošovy hole‘‘! 


Ondra: ‚‚Hezké bylo dělat si domečky v lese a taky orientační běh‘‘. 


Míša: ‚‚Nejvíc mě bavila diskotéka‘‘. 


Matěj: ‚‚Výborně tady vaří. A v pokoji máme takovou vtipnou věc: Vždycky ráno, když se probudím, tak říkám, že tam byl šnek, protože na stropě jsou takový divný čáry a vedou pokaždý jinak‘‘. 


Vaneska: ‚‚Líbila se mi zmrzlina a diskotéka‘‘. 


Jonáš: ‚‚Mně se nejvíc líbilo když jsme šli dolů do Vítkovic na zmrzlinu. A taky jak jsme na hoře Aldrov stavěli domečky‘‘.


Sofinka: ‚‚Dobrá byla písnička Hafo na diskotéce‘‘. 


paní asistentka: ‚‚Nejlepší bylo, když jsme s Natálkou sjely kopec domů a nahoru jsme se pěkně vezly autem‘‘. 


paní učitelka: ‚‚Mně se nejvíc líbí, když dětičky spinkají‘‘! :-) 


Moc vám děkujeme za pozdrav a přejeme příjemnou cestu zpět domů!