Halloween v pyžamech

20/11/2023
Základní škola

Halloween je svátek související se smrtí a vzpomínkami, ve škole jsme ho ale letos oslavili zvláštním způsobem.


Děti z žákovské rady vymyslely, že 28. října, na kdy svátek po celém světě připadá, přijdou všichni do školy v pyžamech. A tak se také stalo. V nočních úborech dorazili dokonce i učitelky a učitelé.  


Nešlo ale jenom o pyžamo jako takové. Celkově měl být kostým legrační, případně hrůzu nahánějící. Abychom Halloween náležitě oslavili. Školou se tak procházeli žáci v plyšových nočních overalech a na hlavách měli klobouky, lebky a pavučiny. Někdo si k postelovému úboru donesl i polštářek, jiní sázeli na hrůzostrašný make-up. Tenhle den neměl k outfitům dětí rozhodně nikdo žádné výhrady.


Foto v kostýmech


A protože by byla škoda, tu zábavnou atmosféru nezachytit na fotce, každá třída si jednu takovou pořídila. Nejen na památku, ale také do soutěže. Ti nejlepší, kteří si dali s kostýmy záležet, se mohli těšit na lákavou cenu. Oběd ve školní jídelně bez fronty!  


Fotky všechny třídy předaly předsedkyni žákovské rady Lucii, a ta vyhlásila vítěze. Staly se jimi dvě třídy z řad těch nejmenších i nejstarších 1.B. a 8.B. Zatímco osmáci se radovali z obědu bez čekání, prvňáčci dostali sladkou odměnu v podobě ovocných bonbonů.


Postřehy žáků:


,, Musím pochválit, že si náš třídní pan učitel vzal do školy pyžamo a že paní učitelka Elsnerová měla obleček s příběhem. ´´


,, Poznala jsem učitele z jiného úhlu pohledu. ´´


,, Moc jsme si to užili, dokonce i ta naše dýně, kterou jsme si vydlabali ve škole ☺.“


,, Trochu jsem se toho dne bála, ale nakonec to bylo moc super! ´´   


Připravily: Áďa Marhulová, Eliška Grundová, Naty Ritterová a redakce