Dárečky pro seniory a pomoc opuštěným zvířátkům

18/12/2023
Školní družina

V předvánočním čase tvořily děti z družiny přáníčka pro klienty brandýské pečovatelské služby a perníčky na charitativní prodej. 


Přáníčka pro dům s pečovatelskou službou


Přáníčka udělala radost lidem, kteří mnohdy nikoho blízkého nemají. Dětem za ně přišel tento děkovný dopis: 


Milé děti, Vážené paní učitelky družiny,

dovolte, abych Vám za nás všechny, pracovníky pečovatelské služby a za naše klienty moc poděkovala, za Vaše milá a krásná přáníčka. Všem udělala ohromnou radost.

Jsou mezi námi i staří lidé, kteří nikoho nemají, a tak si na ně ve vánoční shodu vzpomene málokdo. Všichni byli z Vašeho přání moc šťastní. Vy můžete být šťastní z toho, že jste udělali někomu radost a my Vám za to moc děkujeme.

Přejeme Vám všem, krásné Vánoce, bohatého Ježíška, ať se Vám splní všechna přání."

Za pečovatelskou službu Hana Jarská


Prodej perníčků na pomoc zvířecím útulkům


Další aktivitou s posláním pomáhat, bylo zdobení medových perníčků. Ty předtím připravili a upekli žáci druhého stupně. Perníčky pak putovaly na Vánoční charitativní trhy s názvem Pomáhejte s námi. Akce proběhla v sobotu 9. 12. na zámku v Brandýse nad Labem. Patronkou byla Alenka Srstková. Představil se zde kočičí útulek Tlapky Mochov a organizace Chrti v nouzi. Výtěžek z prodeje perníčků byl věnován právě těmto spolkům pro opuštěná zvířata.


Věříme, že dělat radost a pomáhat, poskytuje dětem možnost, projevit pozornost druhým, ale také podporuje empatii, solidaritu a odpovědnost. A to jsou cenné hodnoty pro jejich osobní rozvoj a budoucnost.