Velikonoční tvoření v družině

24/03/2024
Školní družina

V předvelikonočním čase měly družinové děti možnost vytvořit si bezva dekorace pod vedením lektorů z dílny “Na naší vlně”. Spolu s dětmi tak domů odcházeli veselí zajíčci a kuřátka. 


Obchůdek a dílna “Na naší vlně” pořádá pravidelně kreativní workshopy a tvůrčí setkání, jak pro děti ze základních a mateřských škol, tak i pro jednotlivce nebo rodiny. Nyní dorazily lektorky přímo k nám do školy. 


Velikonoční zajíček 

Menší děti si pod jejich dohledem ozdobily dřevěného zajíčka. Použily k tomu barvy, třpytky, korálky, pohyblivé očí a stužky. Zajíček má stojánek, takže si jej děti mohou doma postavit na poličku nebo na okenní parapet. 


Veselé kuře

Starší děti vyráběly pro změnu v rámci workshopu legrační kuře. To bylo na sestavení už o něco obtížnější, skládalo se totiž celkem z 9 dílků. Aby práce nebyla tak komplikovaná, lektorky předem nalepily zobáček, křídla a hřebínek. Děti pak samy doplnily oči, vybarvily kuřátko dle své fantazie a použily nejrůznější ozdoby. Hotové kuře lze zavěsit jako dekoraci na velikonoční věnec, nebo na rozkvetlou větvičku ve váze. 


Dle vychovatelek i samotných dětí se akce moc líbila a všichni se těší na příští kreativní tvoření. 


Podrobnosti o brandýském obchodu s kreativní dílnou "Na naší vlně" najdete ZDE.