Udílení cen starosty města: Ocenění našich žáků Matěje a Lucie

10/06/2024
Základní škola

Ve středu 5. června se na zámku v Brandýse nad Labem konalo slavnostní předávání cen. 
Starosta Petr Soukup ocenil děti ze základních a středních škol za jejich mimořádné školní, sportovní, hudební a další úspěchy.


Za naší školu byli nominováni a oceněni dva žáci: 


Matěj Vaník (8 let)

Díky svému obdivuhodnému nadání, nadšení a vědecké činnosti se Matěj pravidelně stává reprezentantem školy na různých vědomostních soutěžích, kde dosahuje skvělých výsledků. Výtečně zabodoval na soutěži Mladý chemik, na Zeměpisné olympiádě, Chemické olympiádě nebo na soutěži Mladý zahrádkář. Vzhledem ke svému nadání má Matěj individuální studijní program, takže kromě toho, že chodí do 3. třídy, dochází mimo jiné spolu s 9. ročníky také na hodiny přírodopisu a s osmáky na hodiny chemie. A právě chemie je asi jeho největší vášní. Zamiloval si ji prý už ve svých čtyřech letech a od té doby sbírá chemické prvky, provádí experimenty a dokonce začal natáčet videa na Youtube, podívejte se na jeho pokusy! 


Lucie Čepeláková (15 let)

Lucie se může pochlubit skutečně vynikajícími úspěchy v oblasti sportu, konkrétně v judu. Je několikanásobnou mistryní republiky ve své kategorii a pravidelně se umisťuje na předních příčkách mezinárodních turnajů. Její odhodlání a píle jsou pro nás všechny inspirací. Lucka se slavnostního předávání bohužel nemohla zúčastnit osobně, cenu za ni přebrala její sestra. 


Matějovi a Lucii moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy! Jsme na vás hrdí!


FOTO: Cvakalka (oficiální foto města), judoelite.cz